معاون سیاسی امنیتی استاندار در ستاد استانی کرونا : تصمیم بر آن است که تعطیلات کرونایی نداشته باشیم

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان گفت: به صورت ویژه از مذهبی ها و همه علاقمندان به اهل بیت علیهم السلام می خواهم با حداکثر توان خود کمک کنند تا کشور در آستانه اربعین حسینی پاک از کرونا باشد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فلاورجان  به نقل از  اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، محمدرضا جان‌نثاری معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان عصر سه شنبه ۱۸ مردادماه در ستاد استانی مقابله با کرونا وبه صورت وبیناری درشهرستان ها بیان کرد: ایام عزاداری و سوگواری دهه نخست محرم در حالی به پایان رسید که اکثر مردم به رعایت شیوه نامه های بهداشتی ممارست داشتند. امسال در کمیت و کیفیت رعایت شیوه نامه های بهداشتی رشد داشتیم که جای خوشحالی دارد.

وی ادامه داد: بسیاری از هیئات مذهبی و مواکب در سطح شهر نیز شیوه نامه های بهداشتی را رعایت کردند که از آنها سپاسگزاریم. البته برخی هیئت ها نیز بی توجهی کردند که بایستی به آن ها تذکر داده شود تا بدانند مقابله با کرونا جدی است.

جان‌نثاری با اشاره به پیش رو داشتن اربعین حسینی، تصریح کرد: به صورت ویژه از مذهبی ها و همه علاقمندان به اهل بیت علیهم السلام می خواهم با حداکثر توان خود کمک کنند تا کشور در آستانه اربعین حسینی پاک از کرونا باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان تصریح کرد: تدبیر شخص ریاست محترم جمهوری بر این است که تعطیلی نداشته باشیم و بایستی ادارات، سازمان ها، مراکز دولتی و خصوصی و آحاد مردم خود را برای کار و فعالیت در شرایط کرونایی مهیا کنند.

جان‌نثاری افزود: با این رویکرد دولت، به آموزش و پرورش و دانشگاه ها اعلام می کنیم هیچ کلاسی در سال تحصیلی جدید تعطیل نخواهد شد اما باید اسبابی فراهم شود تا حتی در صورت شیوع سویه های جدید مشکلی ایجاد نشود.

وی خطاب به اصناف گفت: اصناف معترض بودند که تعطیلات کرونایی به کسب و کار آن ها آسیب زده است در برابر این اعتراضات ما به قولمان عمل کردیم و تعطیلی نداشته و نخواهیم داشت اما اصناف نیز باید به قول خود عمل کنند و شیوه نامه بهداشتی را با جدیت رعایت کنند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان بیان کرد: از شهرداری انتظار می رود در خصوص کرونا که با جان مردم سروکار دارد ایجابی برخورد کند. به طور مثال رانندگان اتوبوس حتما به مسافران تذکر دهند ماسک بزنند این حداقل کاری است که می توان در مقابله با این ویروس منحوس انجام داد.

جان‌نثاری با اشاره به این که هر تجمعی یک متولی دارد و متولی باید تذکرات لازم را ارائه دهد، بیان کرد: خطاب اولیه ما به فرمانداران شهرستان ها است. هرکجا که تجمع است بایستی تذکر دهند تا مردم شیوه نامه بهداشتی را رعایت کنند.

وی با بیان این که صداوسیما بایستی در خصوص کرونا به صورت شفاف شیوه نامه های بهداشتی را تذکر و آموزش دهد، ادامه داد: انتظار داریم صداوسیما برنامه هایی را طراحی و اجرا کند که در آنها کارشناسان حوزه سلامت صراحتا در خصوص کرونا و شیوه نامه های با مردم سخن بگویند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان خطاب به دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: بدون واسطه به مردم بگویید کرونا ممکن است چه عوارضی بر جسم آن ها بگذارد. بسیاری از مردم ما خوشحال هستند که در سویه های جدید آمار مرگ و میر کاهش یافته اما از عوارض کرونا که ممکن است در چند سال آینده مشخص شود غافل اند‌.

جان‌نثاری بر اجرای طرح شهید سلیمانی تاکید کرد وگفت: مقابله با کرونا را باید محله به محله انجام دهیم. مردم ما نباید ساده انگاری کرده و شیوه نامه های بهداشتی را فراموش کنند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان در پایان اضافه کرد: ما نمی گوییم به جای رعایت شیوه نامه های بهداشتی دست بر دعا بردارید. برخی رسانه ها سخن ما را تقطیع می کنند. بلکه می گوییم بایستی همه توصیه های بهداشتی را رعایت کنیم اما شفا را از خداوند طلب کنیم.

انتهای پیام/

مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری، ساعت ۶ صبح امروز ۱۳ آذرماه، جلسه مشترک هیئت اجرایی و هئیت نظارت انتخابات به ریاست مهندس نادری سرپرست فرمانداری فلاورجان در محل دفتر فرماندار برگزار شد. 🔺در این جلسه اعضا به بررسی موضوعات مربوط به انتخابات به بحث و گفتگو پرداختند.

۱۳ آذر ۱۴۰۲

  🔰فرماندار فلاورجان گفت: وقتی که شهدا بر می‌گردند، تازه کار ما شروع می‌شود. ✍️به گزارش روابط عمومی فرمانداری، مهندس نادری در جلسه ستاد تشییع پیکر شهید گفت: وقتی که شهدا بر می‌گردند، تازه کار ما شروع می‌شود. باید یادمان‌های شهدا محل بازخوانی عملیات‌های دفاع مقدس شود، ایستگاه های صلواتی در سطح شهرها زده شود، […]

۱۳ آذر ۱۴۰۲

🔰مهندس نادری فرماندار فلاورجان در پیامی؛ روز جهانی افراد دارای معلولیت را تبریک گفت. متن پیام تبریک بدین شرح می باشد: ۱۲ آذر ماه روزی است که معلولین عزیز با تلاش وصف‌ناپذیر خویش از نارسایی چشمان، گوش‌ها و پاها فراتر رفته‌اند تا ثابت کنند که معلولیت، محدودیت نیست و همچون معجزه ای الهی در روزگار […]

۱۳ آذر ۱۴۰۲

جلسه بررسی مسائل و مشکلات مربوط به صدور پروانه ساخت در روستاها با حضور مهندس مدنی بخشدار مرکزی ،نمایندگان بنیاد مسکن استان و شهرستان ،دهیاران بخش مرکزی و قهدریجان در دفتر بخشدار مرکزی برگزار شد./ شنبه ۱۱ آذرماه  

۱۲ آذر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + شانزده =