آغاز عملیات اجرایی تاسیسات فاضلاب ۱۱ روستای فلاورجان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری؛ عملیات اجرایی تأسیسات فاضلاب ۱۱ روستای شهرستان فلاورجان در استان اصفهان با مشارکت ذوب آهن اصفهان آغاز شد. با اجرای این طرح بیش از ۱۸ هزار نفر از جمعیت روستا‌های کارویه، بندارت،دارافشان، خیرآباد، اسفهران، قلعه میر، شرودان،کروچ، دشتلو، طاد و سهروفیروزان از خدمات شبکه فاضلاب بهره مند می‌شوند در آیین […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری؛ عملیات اجرایی تأسیسات فاضلاب ۱۱ روستای شهرستان فلاورجان در استان اصفهان با مشارکت ذوب آهن اصفهان آغاز شد.

با اجرای این طرح بیش از ۱۸ هزار نفر از جمعیت روستا‌های کارویه، بندارت،دارافشان، خیرآباد، اسفهران، قلعه میر، شرودان،کروچ، دشتلو، طاد و سهروفیروزان از خدمات شبکه فاضلاب بهره مند می‌شوند

در آیین افتتاح این طرح معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی استانداری اصفهان گفت: اجرای این طرح در روستاها رویکردی در جهت محرومیت زدایی به شمار می رودکه توسط آبفای استان اصفهان و شرکت ذوب آهن با همکاری فرمانداری فلاورجان در دستور کار قرار گرفته است.

مصطفی خضری با بیان این که اجرای شبکه فاضلاب در روستاها با سرمایه گذاری بخش خصوصی به مثابه تبدیل تهدید به فرصت است اعلام کرد: با اجرای این پروژه نه تنها مشکلات بهداشتی و زیست محیطی منطقه برطرف می شود بلکه استفاده مجدد از پساب در صنعت فولاد، وابستگی ذوب آهن به زاینده رود را بسیار کاهش می دهد.
وی ادامه داد: صنایع بزرگی مانند فولاد مبارکه و ذوب آهن در سال های اخیر طرح هایی در خصوص باز چرخانی آب در صنعت در دستور کار قرار گرفت که اجرای این طرح نمونه بارز آن است.

در ادامه مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: در دهه اخیر برای اولین بار در صنعت آب و فاضلاب کشور، آبفای استان اصفهان اجرای پروژه های فاضلاب را با سرمایه گذاری بخش خصوصی نظیر مجتمع فولاد مبارکه و شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان عملیاتی کرده است که از جمله می توان به اجرای شبکه فاضلاب در شهرستان های مبارکه، لنجان و فلاورجان اشاره کرد.

هاشم امینی با بیان این که احداث تاسیسات فاضلاب با استفاده از اعتبارات دولتی ممکن است چند دهه به طول بیانجامد گفت: این در حالی است که اجرای شبکه فاضلاب شهرهای اشترجان و مینادشت با سرمایه گذاری شرکت ذوب آهن در سال ۱۳۹۷ عملیاتی شد و هم اکنون دراین شهرها انشعاب فاضلاب به متقاضیان واگذارمی شود.

وی با بیان این که پس از یکپارچگی آبفای شهری و روستایی، سرعت خدمات رسانی به روستاها افزایش یافته است افزود: از سال ۱۳۸۰ روستاهای شمال شهرستان فلاورجان خواستار استفاده از خدمات شبکه جمع آوری فاضلاب بودند که با پیگیری نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی و سرمایه گذاری شرکت ذوب آهن امروز شاهد آغاز عملیات اجرایی شبکه جمع آوری ۱۱ روستای دیگر این شهرستان هستیم.

مدیرعامل آبفای استان اصفهان اعلام کرد: در سال ۱۳۹۸ نیز اجرای تاسیسات فاضلاب در ۱۴ روستای دیگر شهرستان فلاورجان نیز عملیاتی شده بودکه تاکنون بیش از ۷۶ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و انتظار می رود در آینده نزدیک به بهره برداری برسد.

 

انتهای پیام/

مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری، ساعت ۶ صبح امروز ۱۳ آذرماه، جلسه مشترک هیئت اجرایی و هئیت نظارت انتخابات به ریاست مهندس نادری سرپرست فرمانداری فلاورجان در محل دفتر فرماندار برگزار شد. 🔺در این جلسه اعضا به بررسی موضوعات مربوط به انتخابات به بحث و گفتگو پرداختند.

۱۳ آذر ۱۴۰۲

  🔰فرماندار فلاورجان گفت: وقتی که شهدا بر می‌گردند، تازه کار ما شروع می‌شود. ✍️به گزارش روابط عمومی فرمانداری، مهندس نادری در جلسه ستاد تشییع پیکر شهید گفت: وقتی که شهدا بر می‌گردند، تازه کار ما شروع می‌شود. باید یادمان‌های شهدا محل بازخوانی عملیات‌های دفاع مقدس شود، ایستگاه های صلواتی در سطح شهرها زده شود، […]

۱۳ آذر ۱۴۰۲

🔰مهندس نادری فرماندار فلاورجان در پیامی؛ روز جهانی افراد دارای معلولیت را تبریک گفت. متن پیام تبریک بدین شرح می باشد: ۱۲ آذر ماه روزی است که معلولین عزیز با تلاش وصف‌ناپذیر خویش از نارسایی چشمان، گوش‌ها و پاها فراتر رفته‌اند تا ثابت کنند که معلولیت، محدودیت نیست و همچون معجزه ای الهی در روزگار […]

۱۳ آذر ۱۴۰۲

جلسه بررسی مسائل و مشکلات مربوط به صدور پروانه ساخت در روستاها با حضور مهندس مدنی بخشدار مرکزی ،نمایندگان بنیاد مسکن استان و شهرستان ،دهیاران بخش مرکزی و قهدریجان در دفتر بخشدار مرکزی برگزار شد./ شنبه ۱۱ آذرماه  

۱۲ آذر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 20 =