فرمانداری فلاورجان
خانه
1398/04/16 پنجم ماه ذیقعده روز تجلیل از امامزادگان و بقاع متبرکه گرامی باد
پنجم ماه ذیقعده روز تجلیل از امامزادگان و بقاع متبرکه گرامی باد پنجم ماه ذیقعده روز تجلیل از امامزادگان و بقاع متبرکه گرامی باد

پنجم ماه ذیقعده روز تجلیل از امامزادگان و بقاع متبرکه

امسال هفدهم تیر ماه مصادف با پنجم ذیقعده که در تقویم‌ رسمی ایران به عنوان روز بزرگداشت «حضرت صالح‌بن‌موسی‌الکاظم (ع) (امامزاده صالح)» به نام «روز تجلیل از امامزادگان و بقاع متبرکه» نامگذاری شده است .

از نظر روانشناسی ،افراد با رفتن به زیارت امامزادگان و با دعا و نیایش به آرامش می رسیند به همین جهت اماکن متبرکه به آرامش درونی قابل توجهی دست می یابند.پنجم ذیقعده در تقویم به عنوان روز تجلیل از امامزادگان و بقاع متبرکه نامگذاری شده ، تکریم امامزادگان ابراز محبت به پیامبر اکرم (صلی الله علیه وآله وسلم ) است چرا که احترام به فرزندان رسول اکرم صلوات الله علیه ، احترام به خود پیامبر است.

امامزادگان در پیشگاه خداوند به خاطر محبوبیت ، تقوا و معنویت صاحب قرب و منزلت رفیعی بوده و از جایگاه بالایی برخوردارند.

حضرت آیت الله العظمی بهجت فومنی در رابطه با امامزادگان می گوید: توسلات خیلی نافع است، به این امامزاده ها زیاد سر بزنید، ، از محبت اهل بیت نباید دست برداشت ، همه چیز در محبت است ، اگر چیزی داری از محبت است.

امامزادگان در طول تاریخ از نظر فکری یکی از مهمترین مراکز علمی و فقهی شیعه بوده است.

ما می توانیم با معرفی صحیح امامزادگان به نسل جوان ، از ظرفیت های فراوان آستان مقدس آنها به عنوان قطب های فرهنگی و معنوی استفاده نمائیم و تجلیل از امامزادگان ابراز و اظهار مودت است و این کار عمل به وظیفه الهی و اجابت دعوت قرآن و رسول خداست.

تعداد بازدید: 13
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal