فرمانداری فلاورجان
خانه
1396/12/15 15اسفند ماه همزمان با روز درختکاری چندین نهال در فرمانداری کاشته شد
15اسفند ماه همزمان با روز درختکاری چندین نهال در فرمانداری کاشته شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری فلاورجان باحضور جعفرزاده معاون فرماندار ورئیس کمیته امداد امام خمینی فلاورجان وجمعی از پرسنل فرمانداری چند نهال درخت در فرمانداری کاشته شد.

درحاشیه  این حرکت ارزشی  جعفر زاده معاون فرماندار گفت :کاشت درخت و حفاظت از آن که سمبل حیات است به همگان یادآوری می گردد. برگزاری روز درختکاری در کشور ها و ملیت های مختلف نشانه ای ازاهمیت درختان در زندگی انسان ها است. هر ایرانی یک درخت شعار خوبی است و لازم است جلوی دست اندازیها به فضاهای سبز و تبدیل این منابع ارزشمند به آهن و سیمان گرفته شود.

 درگذشته شاید کاشت درخت یک موضوع نمادین و برای زیبایی محیط زیست تلقی می شد اما امروز چنین نیست و درختها مایه زندگی و هوای سالم هستند و باید به آنها توجه بیشتری شود.

پیامبر عظیم الشان اسلام(ص) و ائمه هدی(ع) به درختکاری و زراعت توصیه های ویژه ای داشتند و خودشان نیز به این موضوع اهتمام می داشتند واین موضوع نشان می دهد که سنت حسنه درختکاری تا چه حد اهمیت دارد. 

این روزها مشکلات زیست محیطی را بهتر می توان لمس کرد که چگونه زندگی هم وطنان ما را با زحمت و خطر مواجه کرده است و همگان شاهدیم که ریزگردها تا چه اندازه زندگی مردم را تحت فشار قرار داده اند.در ایام نوروز معمولا مردم به مناطق مختلف کشور سفر می کنند و از حضور در طبیعت لذت می برند و در جریان این سفرها نباید وظیفه مهم حفظ پاکیزگی محیط زیست فراموش شود.در روز درختکاری بهتر است که همه تصمیم بگیریم که حداقل یک درخت غرس کنیم امروز بسیاری از گونه های گیاهی و جانوری در حال از بین رفتن است و این موضوع بر محیط زیست تاثیر منفی برجای می گذارند، اظهارداشت: می توانیم با برنامه ریزی دولتی و مردمی محیط زیست سالم، اب سالم ،هوای سالم و محیط زندگی بهتر داشته باشیم و با خطراتی که محیط زیست را تهدید می کند به خوبی و برنامه ریزی شده، مقابله کنیم.

 
تعداد بازدید: 45
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal